Rogán puhítja az Orbánt fegyelmező német politikusokat
Újabb magas rangú delegáció utazik kedden Németországba, hogy szövetségeseket gyűjtsön a magyar kormány politikájához. Berlin már korábban jelezte, nem tűri Orbán Viktor külön utas politikáját.
Újabb magas rangú delegáció utazik kedden Németországba, hogy szövetségeseket gyűjtsön a magyar kormány politikájához. Berlin már korábban jelezte, nem tűri Orbán Viktor külön utas politikáját.
Az Országgyűlés fideszes alelnöke szerint aki vitatja a magyarországi demokráciát, az a forradalmárokat sérti meg.
A műegyetemi október 23-i megemlékezésen Gulyás Gergely mondott beszédet, aki szerint 1956-ban a Nyugat tétlenül nézte a forradalom szovjet leverését, most pedig Magyarország önrendelkezéshez való jogát nem tartják tiszteletben. Gulyás a nemzeti egyetértést hiányolta és azt, hogy az ország jó hírnevét nem mindenki akarja megvédeni.
Sajtótájékoztatón fogják kiigazítani Kósa Lajos választási rendszerről szóló nyilatkozatát, mivel a Fidesz alelnöke összekeverhetett valamit -- értesült az Index.
Czine Ágnes, Sulyok Tamás és Varga Zs. András alkotmánybíró-jelöltekről szavazhat jövő szerdán az Országgyűlés, mindhármukat a kormánypártok javasolták – mondta az Alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság fideszes alelöke a testület hétfői, zárt ülése után. Gulyás Gergely szerint ellenzéki jelöltekről is szavaztak, de ők nem kapták meg a kilenctagú bizottságban a szükséges öt igen voksot.
A baloldal az Országgyűlés alelnöke szerint olyan "kisstílű hatalmi alkukkal foglalkozik, amelyek csupán a különböző, egymással is civódó baloldali alakulatok túlélését szolgálják".
Kilenctagú, ötpárti bizottság dönti el, hogy az ősszel távozó alkotmánybírák helyére ki üljön, de a kormánypártok egyedül is el tudják majd dönteni.
Nem kell reklámadót fizetnie a magánszemélyeknek egy újabb törvénymódosításnak köszönhetően. Magánszemélynek számítanak tehát a Facebookon bevallottan hirdető politikusok is.
Mert megvédik a melegfelvonulást, elutasítják a „keleti nyitást” és helyette az európai értékközösséget hangsúlyozzák, mert fellépnek az állami korrupció ellen, követelik az állami szerződések nyilvánosságát, mélyen megvetik, ha a kormány a kommunista erőszak kulcsfiguráját rehabilitálja – és mindjárt sorolom, hogy még miért.
Bár Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója úgy véli, nem bizonyított, hogy a kereskedelmi tévék rossz hatással vannak a társadalomra, Gulyás Gergely szerint konszenzus van arról, hogy negatív hatásuk van, ráadásul az RTL nem is fizetett nyereségadót tavaly. A Heti Válaszban mindkét fél megszólalt.
Magyarázkodni kényszerült az RTL Klub, miután kiderült, hogy nemcsak a TV2-n, hanem rajta is segít az a kiskapu, amit az utolsó percben nyitottak a reklámadó-törvényben. Ám a könnyítés ellenére egyik tévé sem ússza meg az új különadót. A legkevésbé a Fidesz-közeli üzletemberek örülhetnek: ők évek óta annyira nyereségesek, hogy nem tudják enyhíteni a terheiket. Kiszámoltuk: ki mennyit fizet. Megnéztük: milyen csapdák vannak elrejtve még a nagy port kavart reklámadóban.
Gulyás Gergely szerint téves minden olyan állítás, amely konkrét összeget fogalmaz meg a devizahitelesek mentőcsomagjával kapcsolatban.
"Ha a hitelfelvevők is megbírkóztak a bankok törvénytelen gyakorlatával, akkor a bankok is képesek lesznek elviselni ennek a kijavítását" - mondta Gulyás Gergely, a törvényalkotási bizottság fideszes elnöke.
Íme, néhány példa, hogy milyen társadalmi károkat okoznak a kereskedelmi csatornák.
Tagadja Gulyás Gergel fideszes országgyűlési képviselő, hogy évekkel ezelőtt ingyenjegyet kért volna az X-Faktor döntőjére.
A reklámtörvény "mélyütés", a cél vele pedig a csatorna gazdasági függetlenségének megtörése és hogy ne maradjon egy független tömegmédium se – véli a Hír24-nek interjút adó Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója, aki szerint most harcban állnak, és haditervük is van. Erről persze nem árult el több részletet. Gulyás Gergelyt nem szívatták meg, L. Simonnak viszont üzent is valamit, sőt: az RTL Csoport Áder János államfőnek is írt levelet.
Nem szereti a reklámokat és a valóságshow-kat a magyar néző: ha kérdezik, azt válaszolja, hogy egész nap dokumentumfilmeket néz, soha nem kapcsolna Győzikére. A Fidesz a reklámadó kommunikációjában meg is lovagolta az emberek kereskedelmi tévék elleni érzéseit. Csakhogy az objektív mérések mást mutatnak: hiába gazdag a kínálat ismeretterjesztésből, a bulvár, a reality mindent visz, csak a nézők nem akarják bevallani, hogy igenis rá vannak kattanva ezekre a műsorokra, sőt, még a reklámokat is tűrik.
Az RTL Klub kedden megszólaltatta Gulyás Gergelyt, a parlament fideszes alelnökét, aki aznap reggel a köztévében a két kereskedelmi televízió társadalmi veszélyességéről beszélt. Délután a Híradó stábja azt firtatta, vajon miért igényelt ingyenjegyet az X-Faktor 2011-es döntőjére, ha annyira megvetendő a kertévék népbutító szolgáltatása. Gulyás a videón 1:35-től mély sóhaj után arról beszél, nem is emlékszik pontosan, Megasztárt vagy X-Faktort izgult-e végig 3 évvel ezelőtt. A végén megjegyzi: a tehetségkutatók kivételt képeznek a kertévék társadalomra káros tevékenysége alól.
Gulyás Gergely, a törvényalkotási bizottság elnöke szerint a reklámadót a két országos kertévé "egészségügyi termékadójának" tekinti. Azt is elmondta, hogy július 4-én ülésezik utoljára a parlament a nyári ülésszakban.
Hosszúra nyúló tavaszi-nyári parlamenti ülésszakra számít a fideszes Gulyás Gergely.